Спортните новини: Днес (9) | Вчера (5)
АКС "Тракия" започна ударно новия сезон, печели 12 медала на турнир в Ямбол
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:50 / 05.11.2012Коментари (0)595
©
Армейски клуб по спортна стрелба "Тракия" (Пд) започна ударно новия спортно -състезателен сезон, като спечели цели 12 медала по време на националния турнир "Диана" в Ямбол. В надпреварата взеха участие най-добрите млади стрелци на повечето водещи стрелкови центрове в страната.

Доминацията на "Тракия" (Пд) в състезанието при девойки бе тотална. На пистолет тракийката - националка Лидия Ненчева стана първа, като отстреля 381 т., с 5 точки повече от Кристияна Стоянова от "Светкавица" (Тщ). Трета е Пламена Бекирова, също от "Тракия".

На пушка блеснаха с отличните си изяви и спортна форма двете националки на "Тракия" - Нели Танева и Таня Звискова, които си разделиха първото място с 396 т. Трета е също тракийка - Ангела Недева с 389 точки.

При юношите на пушка тракиецът Иван Желязков стана първи с 588 т., като изпревари с 2 точки съотборника си Васил Пеев. Трети е Живко Грозев, също от "Тракия".

При юношите - на пистолет, двамата представители на "Тракия" Георги Георгиев и Валентин Филипов по чудо изпуснаха първото и останаха съответно втори и трети, много близо по резултат до състезателя на домакините от "Диана" - Димитър Събев, постигнал 561 т.

На пистолет при момчетата русенецът Александър Тодоров отстреля 358т., с 2 повече от тракиеца Владимир Каснаков. Така младият пхловдивчантин остана втори с 356 точки.
На пистолет при момичетата младата тракийка Моника Ботева бе безапелационна и убедително заслужи първото място. Талантливата пловдивчанка постигна 364 т. , с цели 19 точки повече от втората - Радина Валериева от "Локомотив" (Русе), отстреляла 345 т.

Гледайте! Джошуа на колене след 4 нокдауна и първи нокаут в кариерата му
Крушарски с твърде несериозен отговор на призива на феновете да напусне
Христо Бонев уважи турнира в памет на Пенка Стоянова, Локомотив Пловдив е на финал