Спортните новини: Днес (9) | Вчера (5)
Крайно класиране във втория турнир "Млад гросмайстор"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:37 / 19.11.2012Коментари (2)1168
©
53 деца от Пловдив и региона взеха участие във Втория шахматен турнир за деца по програмата "Млад гросмайстор", който се проведе на Гребна база в Пловдив през уикенда. Турнирът беше разделен на две подгрупи - за начинаещи - до 8 години и за напреднали - 10, 12 и 16 години.

Най-масово бе участието при най-малките (25 деца), която е и основната целева група по програмата. За много от малките надежди това бе първи турнир, но те демонстрираха завиден състезателен дух и воля за победа. Победители в групата до 8 г. станаха - Георги Колев (Пловдив), Йордан Георгиев (Асеновград), Виктор Колев (Стара Загора) и Мартин Малинов (Царацово).

В турнира на напредналите имаше интрига за първите места в групите до последния кръг, но спортното щастие се усмихна на следните победители: при 10 г. първа е Рада Минева (Пловдив), следвана от Стоян Стоянов (Асеновград), Никола Колев (Пловдив), Йоан Николаев (Пловдив). При 12 г. класирането е - Виктор Боев (Пловдив), Божидар Немски (Пловдив), Иван Кочиев (Пловдив) и Георги Николаев (Пловдив).

При най-големите най-добре се представиха - Тодор Георгиев (Асеновград), Илиян Стоянов (Пловдив), Стелияна Брезалиева (Девин) и Иван Дафчев (Асеновград).

Следващият турнир по програмата ще се проведе на 15 и 16 декември. Организаторите от ШК "Пловдив" канят в него да премерят сили всички деца любители на древната шахматна игра.

Мероприятието се проведе с любезното съдействие на Община Пловдив, дирекция "Спорт и младежки дейности".

0

В турнира при най-малките до 8г има едноличен победител с пет победи от 5-изиграни партии! Поздравления за 7-годишния Георги Колев от ОУ,,Алеко Константинов"!
0

Много се радвам за децата! И Голямо Браво за организаторите и спонсорите!!!

Гледайте! Джошуа на колене след 4 нокдауна и първи нокаут в кариерата му
Крушарски с твърде несериозен отговор на призива на феновете да напусне
Христо Бонев уважи турнира в памет на Пенка Стоянова, Локомотив Пловдив е на финал