Виктория Волей загуби от Пирин (Разлог) с 2:3

11:28 / 21.01.2013
628
Вицешампионът Пирин Балканстрой (Разлог) записа труден домакински успех над Виктория Волей (Пловдив) с 3:2 (25:15, 25:27, 25:19, 23:25, 15:11). Двубоят от втория дял на първенството бе и официален дебют за новия треньор на оранжевите Николай Желязков.

Топреализатор на мача стана Розалин Пенчев от Виктория Волей, който изригна с 31 точки срещу доскорошните си съотборници. Неговият брат близнак - Чоно, който също премина от Пирин във Виктория преди дни, влезе в игра от ъгъла през три от геймовете.

Най-резултатни за победителите бяха капитанът Благовест Катранджиев и Илиян Божков с по 19 точки. Така Пирин запази четвъртото си място във временното класиране. Въпреки че във втори пореден мач Виктория успява да стигне до тайбрек като гост, отборът остава на девето място, но вече се изравни по точки с осмия Арда (Кърджали).