Виктория Волей продължава с прекрасното си представяне в Суперлигата

09:59 / 11.02.2013
871
Виктория Волей продължава с прекрасното си представяне в Суперлигата, след като в мач от 14-и кръг не остави никакви шансове на Монтана и победи с 3:0 (25:21, 25:20, 25:23). Така само в рамките на три дни момчетата на треньора Николай Желязков нанесоха тежки удари на борещите се за челните места Левски Волей (които Виктория победи с 3:1 насред София) и Монтана.

Победата за пловдивския тим бе трета поредна и общо четвърта от началото на шампионата.

Домакините контролираха ситуацията на терена почти през цялото време, като само в третия гейм им се наложи да наваксват изоставане в резултата.

Над всички бе нападателят на Виктория Иван Иванов, който реализира 22 точки (1 ас, 4 блокади, 63 % в нападение), а Розалин Пенчев добави 14 (2 аса, 1 блокада, 44 % в атака).

За гостите от Монтана най-много точки направи Камен Каменов - 9 т. (1 блокада, 42 % в нападение).

Така в класирането Монтана падна на четвърта позиция с 23 точки, колкото има и Пирин Балканстрой (Разлог), докато Виктория е на осмо място с 15.