Спортните новини: Днес (0) | Вчера (5)
VIP Dent с разгром във футзал Шампионската лига пред погледа на Тимонов и Кабаков
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:34 / 14.05.2013Коментари (0)2292
В мач реванш от втория кръг на "Шампионска лига на България", Vip Dent не срещна особени затруднения срещу гостите от Гранд София. Първият мач беше приключил с победа 5-4 за пловдивчани, което предполагаше оспорван и интересен втори мач. На трибуните на СЦ " Арена" присъстваха доста зрители, които подкрепяха своите любимци през целия мач. Специални гости на двубоя бяха известният наш съдия Георги Кабаков и футболистът на Локомотив Пд - Тодор Тимонов, играл още в Ботев Пд, ЦСКА. Мачът започна без предварително разузнаване, като домакините натиснаха от самото начало и резултатът не закъсня. Още във втората минута след далечен удар на Христо Чалъков и неубедителна намеса на вратаря на Гранд, резултатът беше открит. В началото на мача играчите на Гранд бяха видимо притеснени и трудно успяваха да си подават топката, като трябва да отбележим и пресата на която бяха подложени. Вторият гол не закъсня, негов автор отново беше Христо Чалъков, този път след колективна грешка на цялата защита на гостите. Голмайсторът обаче беше решил да не спира до тук и оформи хеттрик още в 13 минута. В този момент след три гола преднина Vip Dent намалиха темпото, но това доведе до грешка в тяхната защита, коварен рикошет и а
втогол, благодарение на който гостите се върнаха в мача. Последваха няколко техни атаки, но стабилните намеси на Тодор Малинов запазиха резултата 3-1, чак до края на полувремето, когато нова грешка на софиянци беше наказана с гол от Димо Станков. Към края на полувремето гостите се изнервиха без видима причина от иначе безгрешния рефер на този двубой Тр. Думбалаков и оспориха някой негови отсъждания, но всичко приключи в рамките на нормалното, като съдията внасяше достатъчно респект с действията си. Второто полувреме започна с натиск на Гранд, които стигнаха до втори гол чрез Валентин Миленов. Тук обаче, като че ли им приключиха силите и започнаха да редуват грешка след грешка в защита, като за отрицателно време и след убийствена ефективност домакините доведоха резултата до крайното 8-2, като защитата на Гранд дори позволи асистенция на вратаря Т. Малинов за 5-2. Все пак трябва да отбележим добрият тон в който мина целият мач, въпреки мъжките сблъсъци и намесата на лекаря на няколко пъти. Специалната награда за феърплей беше връчена на Георги Костадинов от Гранд, който беше награден от младия наш съдия Георги Кабаков. Така напълно заслужено Vip Dent очаква следващият кръг на "Шампионска лига на България".

Камбуров: Много мразя несправедливостта и съм морално обиден на Крушарски
Атлетик (Куклен) се поздрави с втора победа, Рангел Игнатов блесна с гол и асистенция
Честит юбилей на две от големите легенди на Локомотив!