Колоездачи на "Цар Симеон“ блестят с нови 2 титли на критериума в София

10:47 / 30.05.2013
754
Младите колоездачи на пловдивския велоклуб "Цар Симеон 1898" блеснаха с нови две шампионски титли на критериум за купа "Димитър Котев" в София, пореден старт от календара на Българския колоездачен съюз. Спечелиха ги Димо Тафров при младежите, и Николай Генов при юношите младша възраст на колоездачното състезание в столицата, проведено в памет на големия наш колоездач - з.м.с. Димитър Котев.

Колокритериумът за купа "Димитър Котев" се проведе на специално подредено трасе около спортна зала "Арена Армеец София" и събра всички най-добри млади бегачи в България. Всяка една обиколка от маршрута бе с дължина около километър.

В надпреварата при младежите Тафров бе най-добър по 42-километровото трасе и с отлична тактика спечели първото място. Веднага след него остана достойният му съперник - Цветослав Конишев, от тима на "Хемус" - Троян, изпреварил с малка разлика съотборника на Димо в "Цар Симеон 1898" - юношеският национал Селяхтин Шакир, останал трети с бронзовия медал. Шаки много съжаляваше след финала, че не е атакувал по-рано съперниците си, което му коствало по-предно класиране.

При юношите младша възраст младата надежда на "Цар Симеон 1898" Николай Генов отново доказа, че се намира в отлична спортна форма. След спечелената купа "Загорец" в Нова Загора преди седмица, сега на колокритериума в столицата, Ники отново бе неудържим. 16-годишният пловдивчани бе безупречен по близо 35-километровото трасе и с много добро "бягане" отново грабна титлата.

Второто място заслужи пазарджиклията Стоян Киров от тима на "Печенеги", а третото - Михаил Иванов от "Хемус" - Троян.

Четвърти остана съотборникът на Генов в "Цар Симеон 1898" - Адриян Беев, който само преди седмица пък спечели вицешампионска титла от колоездачния критериуми за купа "Сливен".

В тима на "Цар Симеон 1898" много липсваше в София един от лидерите на отбора - Георги Кехайов, който се възстановява от счупени костици на ръката си.