Злато и бронз за пясъчните маричанки в Божурище

11:53 / 14.06.2013
1028
Със злато и бронз се поздравиха двете двойки на Марица (Пловдив) на турнира по плажен волейбол в Божурище от Националната верига за девойки.

В надпреварата до 18 години Вангелия Рачковска & Тереза Иванова триумфираха като победителки. В оспорвания финал те се наложиха над Петрова & Кьосева с 2:1 (21:15, 15:21, 15:13). Малко по-лесна беше успехът на пловдивчанки в полуфиналния им мач - 2:0 (21:11, 21:16) над Ценова & Ценова. С тази победа в Божурище Вангелия & Тереза се превърнаха във фаворитки при избора на БФВ коя девическа двойка да представи България в битките в Група H от Зоналната фаза на дебютната Европейска отборна купа по плажен волейбол за подрастващи на 25 август в руската столица Москва.

В турнира до 22 години Теодора Симеонова & Никол Николова не успяха да преодолеят на полуфиналната права своите опонентки Ивана Боянова & Джесика Николова, които в последствие спечелиха първото място, и отстъпиха с 1:2 (15:21, 22:20, 6:15). В малкия финал Теди & Никол постигнаха чиста победа над Светослава Ганчева & Ралица Василева с 2:0 (21:18, 21:19) и се наредиха сред призьорите. За пловдивската двойка третото място е леко отстъпление от първото, което те спечелиха на първия турнир от веригата - в Кърджали. Все пак те остават на второ място в актуалната ранглиста за девойки до 22 години, която ще определи българските представители на Европейското първенство във Варна през август. Преди последния решаващ турнир, който започва от днес в Габрово, лидер в ранглистата са Боянова & Николова с 44 точки, докато Симеонова & Николова са с 40 точки. Като домакин на континенталния шампионат България има право да участва с поне две двойки във Варна.