Спортните новини: Днес (0) | Вчера (5)
"Казанлък Волей" изпуска за малко медали при девойките младша
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:17 / 11.07.2013Коментари (0)944
©
Младите волейболистки на "Казанлък Волей" изпуснаха за малко бронзовите медали от тазгодишното републиканско волейболно първенство при девойките младша възраст, чиито финали завършиха в спортна зала "Лаута" в Пловдив. В спора за третото място "розите" отстъпиха пред връстничките си от софийския "Звезди 94" в 5-геймова интрига, завършила при резултат 3:2 за столичанки.

Малкият финал за бронзовите медали премина през много обрати и гонитба в точките, отлични отигравания и оспорвана битка на игрището.

Казанлъчанки бяха близо до успеха, но наивно го изпуснаха. Отсъствието, поради контузия, на основния им център - Станимира Николова, се оказа като че ли решаващо. Липсата й си пролича особено в мачовете от финалната четворка за разпределението на медалите.

В първия гейм младите волейболистки на "Казанлък Волей" бяха определено по-добрият тим и закономерно го спечелиха убедително с 25:16.

Вторият "розите" отстъпиха на 21, за да дръпнат отново с победното 25:19 в третата част.

Оттам нататък обаче казанлъчанки сякаш решиха, че лесно ще спечелят мача, поотпуснаха се и закономерно столичанки им измъкнаха изпод носа четвъртия гейм с 25:18. Така се стигна до решителен пети гейм, в който тайбрекът реши победителя - 15:12 за момичетата от "Звезди 94" и тахна победа в мача.

Практически "Звезди 94" се оказа тази година непреодолимо препятствие за казанлъчанки, коментират специалисти. От този столичен тим "розите" паднаха и в спора за 3-тото място и на финалите при момичетата да 15-годишна възраст и отново загубиха малкия финал, този път с 1:3.

Шампионската титла при младшата стана притежание на домакините от "Марица" (Пловдив). В завързан 8-геймов финал момичетата на Георги Илиев и Иван Радичев се наложиха над ЦСКА с 3:2 - 25:27, 25:23, 25:13, 20:25, 15:12 в отделните части.

Камбуров: Много мразя несправедливостта и съм морално обиден на Крушарски
Атлетик (Куклен) се поздрави с втора победа, Рангел Игнатов блесна с гол и асистенция
Честит юбилей на две от големите легенди на Локомотив!