Спортните новини: Днес (5) | Вчера (20)
"Цар Симеон" с 3 вицешампионски титла от държавното на писта за кадети в Пазарджик
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:23 / 14.08.2013Коментари (0)1712
©
С 3 вицешампионски титли и един бронзов медал, се завърна пловдивският колоездачен клуб "Цар Симеон 1898" от републиканското лично-отборно първенство на писта за юноши младша възраст, което се проведе на колодрума в Пазарджик. Юношеските национали на пловдивския велотим Николай Генов и Адриян Беев отново показаха много добра спортна форма и малко не им достигна да спечелят и златни медали.

Генов стана първо вицешампион на страната в атрактивната дисциплина 2000 метра индивидуално преследване, като отстъпи златния медал и титлата на друг национал - Нягол Няголов от КК "Бургас". В дисциплината "бързина чрез отсраняване" Ники по чудо изпусна шампионската титла и остана със сребърния медал, отстъпвайки златото на представителя на домакините от "Печенеги" (Пазарджик) - Данаил Кръстев. Другият юношески национал на "царистите" - Адриян Беев, също бе близо до златния медал в дисциплината "издръжливост по точки", но остана втори и се заводоволи с вицешампионска титла.

Първото място и златния медал отнесе друг представител на домакините от "Печенеги" (Пазарджик) - Станислав Киров. В отборната надпревара тимът на "Цар Симеон 1898" в състав: Николай Генов, Адриян Беев и Октай Мехмед, състав спечели бронзовите медали в традиционнтата дисциплина "италианско преследване", популярна отскоро и като олимпийски спринт. Това обаче бе първи медал от официално първенство на дебютанта в "царския" тим Октай Мехмед.

В "италианското преследване" пловдивчани бяха изпреварени единствено от отборите на "Печенеги (Пазарджик) и "Лястовица"(Казанлък). Пистовото юношеско първенство при кадетите включваше основно 7
дисциплини. Това са скрач, 2000 метра индивидуално преследване, 2000 метра отборно преследване, "издръжливост по точки", 200 метра летящ старт, дисциплината бързина, индивидуално бягане на 500 метра - от място, както и традиционното италианско преследване.

В пистовия държавен шампионат в Пазарджик се пуснаха близо 100 млади колоездачи от всички велоцентрове в странатa. Състезанието бе от календара на Българския колоездачен съюз и премина при добра организация и оправдан интерес.