Спартак изнесе лекция на Левски в Карлово
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:22 / 23.09.2013Коментари (0)1393
Спартак записа разгромна победа при гостуването си в Карлово на Левски. Мачът от 7-ия кръг на Югоизточната "В" група завърши при резултат 0:4 за "гладиаторите". С този безапелационен резултат Спартак отново се върна на пътя на победите след двете поредни равенства в предните кръгове.

Спартак вкара по два гола във всяко едно от полувремената и показа, че ще е фактор в първенството със стабилната си игра. За разлика от предходните срещи, когато Спартак превъзхождаше, но все нещо не достигаше в последната фаза, а и късметът не бе с отбора, то днес нещата бяха различни. Разбира се помогнаха и грешките на домакините при две от попаденията.

Головата сметка за спартаклии откри Рангел Кордов в 25-ата минута на срещата. Вторият гол падна в 44-ата минута, а негов автор стана Станимир Димитров. При този резултат приключи първата част.

Головете през второто полувреме за Спартак паднаха през 70-ата и 75-ата минути. За 0:3 отбеляза Цветан Йотов, а крайното 0:4 оформи Светослав Читаков.

С тази победа Спартак се изкачи на 7-ото място с актив от 11 точки и мач по-малко.

Следващата среща е домакинство на Димитровград. Мачът ще се играе на 28 септември от 17 часа.

Спартак зове за подкрепа в първия домакински мач на новия треньор
Феновете на Спартак: Стадионът е най-ценното и най-важното за нас! Никога няма да се откажем!