Пиронкова отпадна в първия предварителен кръг на турнира в Пекин

10:40 / 27.09.2013
872
Цветана Пиронкова отпадна в първия предварителен кръг на турнира в Пекин. Българската тенисистка загуби на старта на квалификациите от №6 в предварителната схема Леся Цуренко от Украйна с 4:6, 4:6. Мачът продължи час и 22 минути.

Пловдивчанката започна добре мача, като първа стигна до пробив в подаването на съперничката си и поведе с 2:0 гейма. Цуренко, която е №68 в света, веднага го върна и пое контрола в мача.

В края на двубоя Пиронкова, която е №101 в ранглистата, спаси три мачбола и стигна до възможност за пробив, но не успя.

Пиронкова и Цуренко се срещнаха за трети път при професионалистките, като украинката постигна първата си победа.