Спортните новини: Днес (4) | Вчера (20)
Веснина надви Пиронкова в най-дългия мач от турнира
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:15 / 01.11.2013Коментари (0)1390
©
Елена Веснина записа първата си победа в Garanti Koza WTA Турнира на шампионките. В двубой от втори кръг на Група "Средец", рускинята се наложи с 6:2, 4:6, 6:0 над местната представителка и любимка на публиката Цветана Пиронкова. Любопитното, че след повече от 10 години в професионалния тенис, българката и рускинята се срещнаха на корта за първи път. Двубоят между Цвети и Веснина продължи 134 минути, което стана най-дългият от началото на турнира.

Срещата предложи много емоции и няколко различни лица. В първата и третата част Веснина контролираше случващото се на корта, за което значително помогна и Пиронкова, която регистрира множество грешки. Единственият равностоен сет в двубоя бе вторият, в който след няколко пробива и разменени предимства, Пиронкова успя да се наложи и да се "отпуши" в турнира.

Въпреки загубата, на теория Цветана Пиронкова запазва шансове за класиране на полуфинал. За тази цел обаче българката ще трябва да победи задължително в два сета Саманта Стосър днес. Шансове за място на полуфинал, при това значително по-сериозни, съхранява и победителката Елена Веснина. Припомняме, че Ана Иванович победи Саманта Стосър с 2:1 сета, с което направи много сериозна заявка за първото място в групата.

"Беше изключително трудно, усещах натиск, но феновете бяха много любезни и беше удоволствие да играя пред тях. Предстои ми двубой с Иванович, жизненоважен мач за мен. Ана играе силно, изглежда уверена в силите си. Аз ще трябва да се представя на по-високо ниво и да сервирам по-стабилно, за да имам шанс", коментира след срещата Веснина.