Марица удари с 2:1 като гост Чернозем
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:33 / 11.11.2013Коментари (0)1502
©
"Марица" победи като гост отбора на ФК "Чернозем" с 1:2 в мач от 12-ти кръг на "А" ОФГ. Така "жълто-сините" се изкачиха отново на трета позиция, след домакинските издънки на преките конкуренти и запазват реални шансове за атака на първото място.

През първото полувреме почти нямаше чисти положения. Домакините създадоха една по-сериозна опасност, като се
наложи футболист на "Марица" да избива топката от гол линията.

Малко преди почивката, в 43-та минута, Лъчезар Якълиев изведе "жълто-сините" напред в резултата след прецизен удар от около 30 метра.

Второто полувреме бе далеч по-интересно. Пловдивчани организираха доста опасни атаки и определено надиграха
черноземци. От своя страна домакините имаха едва една по-сериозна ситуация за гол, но капитана на "пиратите" Димитър Георгиев спаси удар от няколко метра.

В ответната атака падна и второто попадение за "Марица". След отлична контраатака последва центриране от фланга и Атанас Атанасов с чудесен удар с глава направи 0:2. Последваха куп положения пред домакинската врата, но гол така и не падаше.

Ченоземци от своя страна също имаха един шанс за да се върнат в мача, но отново Димитър Георгиев се справи избивайки в корнер. В 90-та минута главният съдия отсъди дузпа за домакините, която бе реализирана, а резултатът намален - 1:2. В продължението на мача домакините имаха шанс дори да изравнят, но логиката възтържествува и по-добрият отбор в този мач победи.

В следващият кръг пловдивчани приемат ФК "Житница" с треньор Венцислав Павлов. Срещата е в събота, 16 ноември, от 14:30 часа, на стадион "Марица".

Секирово - почива в този кръг.

В класирането води Спортист (Г.Чардак) с 29 точки, пред Кричим с 22, Марица с 20 и Металик и Атлетик (Куклен) с по 19. Спортист, Кричим и Атлетик обаче са с мач повече.

ПФК Локомотив поздрави съгражданите си от Марица и всички с "жълто-сини" сърца
БПФЛ обяви кога Ботев, Локо и Марица ще научат съперниците за Купата на България