Mарица започна с победа в новата зала

09:33 / 26.01.2014
2611
Марица (Пловдив) сефтоса зала Пловдивски университет с победа. В първата си среща от третия дял на женската Национална волейболна лига, момичетата на Иван Петков надиграха ЕПУ (Перник). Пред над 800 зрители Жълтите посрещнаха първия си гост в новото спортно съоръжение с 3:0 (25:19, 25:22, 25:22)*, оформено след 76 минути игра.

След добро начало в първата част маричанки допуснаха доста брак в играта си, което позволи на гостенките да излязат на второто техническо прекъсване с точка аванс. Анелия Минчева обаче успя да вкара в употреба нападателната мощ на Вангелия Рачковска за крайното 25:19. Във втората част пък се разигра Силвана Чаушева, заработи безупречно и атаката през центъра на Милена Димова. След като имаха 7 точки аванс при втората служебна пауза, домакините обаче позволиха на перничанки да скъсят дистанцията до само 3 в края на гейма. За последния гейм Иван Петков даде почивка на някои от основните си състезателки, а той се разви подобно на първия. Този път пет аса помогнаха на ЕПУ да бъде равностоен на по-силния си съперник, но те стигнаха само за още един достоен за гостенките резултат - 25:22 в полза на Марица.

Топреализатор на мача стана Вангелия Рачковска с 19 точки за победителките. Силвана Чаушева добави 10. С 5 аса за гостенките се отличи Вили Николаева.

Така Марица продължава да бъде водач във временното класиране, вече с 36 точки от 12 победи и 1 загуба. В следващия си мач пловдивчанки посрещат на 1 февруари от 17:00 б.в. своя преследвач Левски (София), който изостава само на 3 точки в таблицата.