Спортните новини: Днес (22) | Вчера (20)
И Шверинер загря за Марица с чиста победа в Германия
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:14 / 07.12.2015Коментари (0)1522
©
Подобно на Марица (Пловдив), германският Шверинер (Шверин) също загря за евросблъсъка между двата отбора с чиста победа във вътрешното първенство. Преди да отпътуват за Пловдив за първи осминафинален мач от европейския клубен турнир за Купата на ЦЕВ, волейболистките на Феликс Козловски надиграха като гости Кьопеникер (Берлин) с 3:0 (25:20, 25:10, 25:17) за само 69 минути игра.

Козловски използва една и съща титулярна седморка и в трите гейма, като си позволи смени само през последната трета част. Интересно е, че извън игра остана една от най-резултатните му състезателки - Дженифър Геертийс, докато американският диагонал Ариъл Търнър изигра двубоя като посрещачка.

Топреализаторки на мача станаха бразилската четворка Луси Соуза Цийглер и словашката централна блокировачка Вероника Хрончекова, които отбелязаха по 10 точки за победата на Шверинер. Хрончекова бе обявена и за най-полезен играч (MVP) в срещата. С 10 точки се отчете и най-резултатната състезателка на Кьопеникер в мача - американката Джанийса Джонсън.

Така Шверинер остава начело в Бундеслигата, вече с 10 победи и 28 точки от 11 изиграни мача. Германският тим гостува на Марица в зала Пловдивски университет в сряда, 9 декември, от 18:00 б.в., а преди реванша между двата отбора в Шверин на 15 декември съперникът на българския шампион посреща състава на Вийсбаден (Висбаден) в зала Палмберг Арена Шверин на 12 декември от 20:00 б.в. за следващата си среща от Бундеслигата.