Всички участници получиха награди, а представители от Асоциацията с благодарност споделиха, че за тях най-големият подарък е социалното включване и възможността да получат внимание и да общуват с младите хора.
Подобно състезание е първото по рода си за страната. "Първото, но не и последното!" - обещаха организаторите от националната търговска гимназия, които смятат, че за да бъдат съхранени ценностите в съвременното гражданско общество, е от изключителна важност хората да не мислят само за себе си, но и за околните.
Според тях това състезание е израз на емпатия, равнопоставеност и грижа към всички независимо от тяхното положение - традиционни ценности за училището, в което от тази учебна година работи асансьор за трудно подвижни лица, а от дълги години има квоти за прием на ученици с двигателни затруднения и хронични заболявания.
Съвместната работа и приятелските отношения между възпитаници и преподаватели пък е символ на иновативните методи на обучение, които активно се прилагат в школото, откъдето издават, че ключът към просперитета и успехите им се крие именно в създадената атмосфера на доверие и сигурност.
По време на откриващата реч на Стоян Гечков - ученик от 12 "Д" клас стана ясно, че състезанието е резултат от победата на отбора му в конкурса по бизнес етика на Фондация "Джуниър Ачийвмънт България" преди една година, в резултат на което той и колегите му получиха парична награда от 500 лв., с която да приложат на практика своята социално насочена идея.
В конкуренцията на стотици участници от десетки икономически училища от цяла България журито отличи екипа от Националната търговска гимназия.
Директорът г-жа Славейка Иванова, която също беше гост на състезанието, приветства гостите и поздрави своите ученици, като им пожела още много успехи и награди. В отговор лидерът на отбора благодари на ръководството за възможностите и оказваната подкрепа във всяко едно начинание.