Старшата на Локомотив не можаха да победят Берое

Коментари (3)
09:55 / 24.06.2005
879
Най-големите юноши на Локомотив Пд, тези родени през 1987 и 1986 г. не успяха да победят на собствен терен Берое, три дни преди реванша под Аязмото Вече втори пореден мач старши-треньорът на мъжете Едуард Ераносян наблюдава четвъртфиналните мачове на юношите, като вчера изгледа сблъсъка между пловдивския и софийския Локомотив отново в кв. Лаута. Днес срещата завърши отново 1:1, но за разлика от младшата възраст, този резултат поставя железничарите в позицията на доготващи, тъй като старозагорци съумяха да отбележат гол на чужд терен. През първото полувреме гостите бяха по-добрият отбор и въпреки, че в голяма част от полувремето на терена не се случваше нищо запомнящо се, все пак те бяха най-близо до попадение. Първо в 14-ата минута Костов изведе от дълбочина Неделчев, който с центриране намери Захари Иванов. Последният стреля с глава, но топката мина отдясно на вратата на смърфовете. В 34-ата минута отново Захари Иванов можеше да открие, след като остана сам срещу вратаря, но действа несъобразително и позволи на Кочанов да избия в корнер. Голът за гостите логично стана факт, след като в 40-ата минута Милен Ганев бе изведен сам срещу Куткуров и с прецизен удар оплете коженото кълбо в долния десен ъгъл. Полувремето завърши с аванс за зелените, докато Локомотив се отчете само с несериозен опит за стрелба от фаул на Иван Спасов и слаб удар с глава на Кочанов в самия край на първите 45 минути. Треньорът на пловдивчани Асен Чотров потърси смяна още на почивката, пускайки Угренов, вместо Мустафа. През второто полувреме старозагорци приеха играта в своето поле и разчитаха на мълиеносни контраатаки, подкрепяни най-често от не повече от един играч в предни позиции. Още в 48-ата минута домакините пропуснаха на два пъти един след друг да изравнят от удобни позиции след центриране от ъглов удар.Изравнителното попадение падна в 53-ата минута, когато бе добре намеренкапитанът Христо Курбанов, който залъга близкостоящия го защитник и от 10-ина метра и силно намален ъгъл стреля към вратата, а рекушет в защитник изпрати топката в мрежата за 1:1. До края домикините владееха топката почти изцяло, но почти не стигаха до вратата. Все пак най-много трябва да съжалява Крушков, който в 71ата минута се озова сам срещу вратаря Колев, но направи по-трудното и би силно в него. Три минути по-късно реферът Иван Бабалов взриви 200-ината души край помощното игрище с абсурдното си отсъждане. За съзнателно върната с крак топка, стражът на бероици улови кълбото с ръце, а за изненада свирката не се чу за двоен удар. Напрежението ескалира 5 минути след това, когато публиката започна да хвърля по посока вратата на гостите малки камъни, някои от които минаха на сантиметри от вратаря на зелените. Това забави играта с около минута. До края домакините търсеха пролуки в сгъстената защита и владееха топката почти изцяло. Това обаче не им помогна за втори гол, който да улесни задачата им в Стара Загора тази неделя.