Спортните новини: Днес (0) | Вчера (12)
Марица срещу Левски във волейболните плейофи
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:29 / 21.03.2009Коментари (0)682
Волейболистките на Марица ще се изправят срещу настоящите носителки на националната купа - Левски-Сиконко, в полуфиналните плейфи на женския волейболен шампионат в елита. Сините спечелиха с лекота серията си с 3:0 след две класически победи с по 3:0 над Спартак /Плевен/ на четвъртфиналите.

Съперникът на маричанки досега бе едноличен лидер в първенството. Левски Сиконко са само една с загуба досега.
Софиянки ще имат и домакинско предимство в два от трите срещи в полуфиналната серия срещу Марица.

Първият мач между двата тима е в понеделник в столицата. На 25 март двата отбора ще играят в Пловдив - в спортната зала в Лаута, а в петък е последният трети двубой, пак в София.

Както е известно Марица се класира за полуфиналите още в понеделник, когато противникът на пловдивчанки - Енерджи Калиакра официално се отказа от по-нататъшно участие.
Освен Марица и лидерките Левски Сиконко, и други софийски отбори ще спорят с кършиякалийки в полуфиналите на държавното волейболно първенство. Това са ЦСКА и Славия, които също спечелиха с по 3:0 във вторите си двубои от серията на четвъртфиналите и продължиха напред.
Ето всички мачове от 1/4-финалите:
Локомотив (София) - ЦСКА - 0:3 (14:25, 15:25, 27:29)
* ЦСКА спечели с 2:0 победи в серията
Спартак (Варна) - Славия - 0:3 (11:25, 14:25, 16:25)
* Славия спечели с 2:0 победи
Спартак (Плевен) - Левски - 0:3 (17:25, 11:25, 19:25)
* Левски спечели с 2:0 победи
Марица (Пловдив) - Енерджи-Калиакра - 2:0 победи служебно
* полуфиналите започват на 23 март,играе се до две победи
от три мача.

Междувременно девическият волейболен отбор на Марица - старша възраст, вече си осигури участие във финалите на републиканското волейболно първенство. Момичетата на треньорите Иван Петков и Николай Диманов са окупирали убедително първото място в зона „Тракия", преди последния си мач от редовния сезон, и по никакъв начин не могат да бъдат изместени от лидерството.

Маричанки имат 2 победи повече от втория във временното класиране - ВК „Сливен", и няма кой да ги спре за участието им във финалните плейофи.

От началото на шампионата при старшата възраст кършиякалийки имат само победи и нямат дори загубен гейм, което е рядък случай в първенствата при девойките.
Последният мач от редовния сезон на младите волейболистки на Марица ще бъде днес, в събота в Смолян срещу местния Родопа.

Срещата е без значение за временното класиране и затова пловдивчанки ще играят без всякакво напрежение. Мачът в родопския град днес в 14 часа, а треньорите Иван Петков и Николай Диманов най-вероятно ще дадат почивка на някои от своите титулярки.