Спортните новини: Днес (0) | Вчера (12)
В Пампорово - уникално рали с моторни шейни в еднометров сняг
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:51 / 22.03.2009Коментари (0)3067
Уникално снежно рали с моторни шейни се проведе в Пампорово този уикенд, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Организатор е д-р Светослав Дойчинов, който организира и оф-роуд състезания. В ралито, което е първо по рода си в България, се включиха общо 17 участници, сред които и една жена. Състезателите стартираха от поляна до параклис в прохода Превала между Смолян и село Стойките и караха около 8 километра почти до върха Голям Перелик. Организацията на състезанието бе изключително затруднена от екстремните метеорологични условия - още в събота бе навалял почти метър сняг, който бе чистен и обработван от големи машини шест часа, а в неделя бе навалял още сняг, който отложи старта с близо 3 часа. Въпреки снега, ниските температури и бурният вятър, организаторите успяха да се справят и всичките 17 моторни шейни стартираха и завършиха без сериозни проблеми. Победител стана Николай Коджабашев с "Бомбандер", втори завърши Васил Кисьов с "Ямаха", а трети остана Александър Бошнаков, също с "Ямаха". Специална купа за феърплей бе връчена и на собственикът на хотел "Форест Нук" в Пампорово, който помогна много на организацията на ралито, като настани всички участници, а дори по средата на състезанието в неделния етап организира доставянето на храна за публика и участници насред природата и студа. Любопитно име сред участниците бе и Екатерина Стратиева, която е шампион от Българският рали шампионат 2007, но тя завърши 16-а. Интересна част от състезанието е и фактът, че участниците откупват всички вредни газове, отделени от моторните шейни и ще засадят пролетта малка горичка някъде из Област Смолян.

Вижте бурната радост на Арда след успеха над Ботев
Душан Керкез: Една грешка промени всичко, това е футболът!
Много пропуски, червен картон и загуба за Ботев в Кърджали
Антоан Конте капитан за "канарчетата", съставите на Арда и Ботев
Участник от "Игри на волята" помогна за трета поредна победа на "баските" от Куклен