Юношите на Локомотив не се справиха с Левски и отпаднаха от републиканското

Коментари (3)
11:44 / 01.07.2005
448
Пред повече от 1000 души на помощното игрище в кв. Лаута Локомотив Пд загуби от Левски с разгромното 5:0 и с общ резултат 7:1 се отеглиха от борбата за републиканско. Срещата бе изпълнена с много хъс, борба и желание от страна на двата отбора, но момчетата на Гочо Василев явно прегоряха, а от друга страна сините включиха на пожар в състава си най-добрите си състезатели Лъчезар Балтанов и Мариан Огнянов. За пловдивчани безспорния герой се нарича Минко Жилков. Той се погрижи до 29-ата минута на мача, вратата на черно-белите да остане суха и така те да имат реалния шанс да отбележат безответен гол, за да продължат. Още в първата си атака Левски направи 2 стопроцентови пропуска в една атака, в които последна преграда бе 15-годишния най-млад дебютант в А група Жилков. За съжаление именно 10ина минути преди края на пърото полувреме след редица безумни пропуски от страна на гостите, грешка в защитата на домакините позволи резултата да бъде открит в полза на гостите. Голмайстор стана Мариан Отнянов. Във втата част смърфовете влязаха с надеждата да отбележат 2 гола, които да докарат нещата до дузпи. В 50-ата минута обаче сините сложиха край на надеждите с второ попадение на Ламперов. Той би фаул, който премина през стената и през куп от играчи и това обърка стражът на железничарите, така че коженото кълбо да го навести за втори път. Две минути по-късно Спас Байрактаров направи 3:0 с премерен удар от средно разстояние, а в атаката след подновяването на играта отново капитанът Христо Лемперов стреля от ъгъла на наказателното поле с левия крак и набучи красив гол, рекуширал в напречната греда. Докрая нервите и грубите влизания надделяваха и това донесе много официални предупреждения. За целия мач с жълти картони бяха декорирани Тодоров, Стойчев и Красен Георгиев от отбора на Локомотив, а сините се отчетоха и с червен картон, като изгонен бе Николай Петров. Второто полувреме смърфовете имаха няколко възможности за почетно попадение като най-много може да съжалява Иван Златански, който изтърва в началото на вторите 40 минути и в 63-ата минута, когато нацели горната греда с бомбен удар от фаул. След последния съдийски сигнал сред младите локомотивци имаше ядосани и разплакани. Въпреки всичко достигането им до полуфинал е най-доброто постижение за най-добрата селекция в школата ни. Срещата бе наблюдавана от легендата Христо Бонев, както и от най-добрият ни български съдия и бивш спортно-технически директор Атанас Узунов.