Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:36 / 28.03.2009Коментари (0)1772
С танцуващи мажоретки, слънце и строени като за изложба картове започна СЕЗОН 2009 на картинг писта ЛАУТА.
След латино изпълнение и танц на момичетата от Френската езикова гимназия на пистата зареваха двигателите на две BMW-та с плевенска регистрация. Искрен Иванов управляваше BMW E30, 1800cc, 16 клапана, 150 k.c., около 900 кг, а Християн Ангелов - BMW E30, 2800cc, 24 клапана, 193 k.c., под 1 тон.

И двамата успяха от раз да приковат вниманието на публиката, а най-емоционално реагираха мажоретките и съвсем логично накрая застанаха до Искрен и Християн за снимка.

След моторното шоу на „ДРИФТ КЛУБ БЪЛГАРИЯ" пистата се загря и нетърпеливо очакваше първото за сезона състезание.
Участници в състезанието с картове бяха клиентите с най-много обиколки от зимата на 2008/2009 година.

Старт на състезанието и инструкции на пилотите даде лично Асен Марков - председател на Картинг федерацията в България.

Разделени в две възрастови групи - до и над 16 години, след жребий за карт, те влязоха в надпревара по регламент:
• 1 опознавателна
• 1 обиколки за пол-позишън
• 1 обиколка за прибиране
• 6 обиколки състезание + 1 обиколка за прибиране

До финал се класираха Мартин Манолов, Владимир Николов, Гено Тонев, Радослав Петров, Михаил Джуров, Станислав Георгиев, Малин Малинов и Радослав Байков.
Трети финишира Михаил Джуров, а най-бързата си обиколка направи за 00:56.124. Втори състезанието завърши Спасимир Стоев, с най-добро време - 00:55.536. Победител в днешното състезание стана 15-годишният Александър Геговски, с най-бърза обиколка за 00:55.173.

Преди финала на състезанието поредна порция с моторни демонстрации зарадваха зрителите.

Петя Баръмска в пилотски екип, издаващ любимия й футболен отбор - БОТЕВ Пловдив, показа умения и загря гумите на личния й карт ICA, 100cc, 35 k.c. Преди 4 години 20-годишната красавица стартира спортната си кариера на пловдивската писта. Петя е шампион на Македония за 2007 година. Носител е и на купа България през 2006. Тя е редови участник в международни състезания от Източно Европейския шампионат - България, Румъния, Гърция и Турция.

Кръгови отпечатъци от гуми на пистата остави и председателят на Картинг федерацията Асен Марков. Той управляваше 125cc карт на Ивайло Цонев - двукратен републикански шампион по картинг в клас ICC и собственик на картинг пистите в Пловдив и Варна.

Победителите и участниците в първото за годината състезание на пловдивската писта заслужено получиха награди.

След днешната вълнуваща среща с моторните спортове на картинг пистата се готвят за утрешния ден. От 12:00 ще стартира и първият месечен финал за тази година с нов регламент и изкусителни награди.

А от 1 април пистата влиза в специален, изкушаващ период - МЕСЕЦ НА СКОРОСТТА.

За 30 дни любителите на картинга ще могат да карат на промоционални цени - 200сс - 1.00 лв.; 270сс - 1.50 лв.

Вижте бурната радост на Арда след успеха над Ботев
Душан Керкез: Една грешка промени всичко, това е футболът!
Много пропуски, червен картон и загуба за Ботев в Кърджали
Антоан Конте капитан за "канарчетата", съставите на Арда и Ботев
Участник от "Игри на волята" помогна за трета поредна победа на "баските" от Куклен