Локо победи Спартак (Вн) с нов златен гол на Дани Кики
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:50 / 03.04.2009Коментари (0)8609
Локо постигна изключително важна победа като домакин срещу Спартак (Варна) и по този начин се утвърди в средата на класирането, далеч от опасната зона. Точното попадение падна в даденото от съдията продължение, а в ролята на „златна" резерва на „смърфовете" бе отново Дани Кики, който бе на точното място в 92-та минута, за да донесе ценните три точки с удар с глава.

Двубоят бе изключително интересен, с множество положения и пред двете врати. В първите 20-25 минути „черно-белите" наложиха домакински натиск и играта се водеше предимно пред вратата на варненци. Така падна и първото попадение. След перфектно центриране на Даксон Да Силва в 20-та минута Павле Делибашич засече топката и не остави шансове на вратаря на „соколите".

Гостите отвърнаха на удара с удар. Само след две минути те успяха да изравнят резултата. След заучено изпълнение на пряк свободен удар, Миранда се оказа очи в очи с Кирил Акалски и заби топката неспасяемо под гредата.

Този гол обърка играта на домакините и те отстъпиха инициативата на своите гости. „Сините" от своя страна, до края на полувремето, на няколко пъти можеха да поведат в резултата, но перфектния в пореден мач Акалски не им позволи да го сторят.

След почивката „черно-белите" бяха по-добрия отбор, повече владееха топката и обсадиха наказателното поле на своите гости, но трудно създаваха чисти голови положения. От своя страна варненци контра атакуваха изключително опасно и на няколко пъти от своя страна имаха възможност да отбележат победно попадение, но отново Акалски бе последна преграда пред гола.

Така се стигна до 92-та минута, когато Даксон проби от ляво, центрира перфектно на главата на Дани Кики, който от няколко метра реализира победното попадение.