Ботев загуби с 1:5 гостуването си на Литекс
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:01 / 04.04.2009Коментари (0)9273
Ботев инкасира поредната си загуба в пролетния дял от първенството на "А" група. "Канарчетата" отстъпиха с 1:5 гостуването си Литекс в Ловеч, под ръководството на временния треньор Петър Пенчев. Единственото попадение за "жълто-черните" реализира по ефектен начин Омониго Темиле.

Срещата протече с превес на домакините, които се опитваха да атакуват през всичките 90 минути. "Канарчетата" от своя страна, обезверени от случващото се около отбора, предимно се бранеха и разчитаха на контра атаки.

Домакините откриха резултата в 14-та минута. След центриране от корнер и разбъркване пред Станев, Николов бе най-съобразителен и откри резултата.

След още толкова игра падна и второто попадение, отново след изпълнение на корнер и добавка, но този път точен бе Нифлор.

В 30-та минута "жълто-черните" отбелязаха единственото си попадение, но за сметка на това то бе доста красиво. С пас през половината терен Николай Манчев намери Омониго Темиле, който с едно докосване на топката прехвърли вратаря на домакините и изравни резултата.

Като цяло Темиле бе сред малцината футболисти на Ботев, които се опитваха да се раздават на терена и в доста моменти успяваха. Другите, които могат да бъдат отличени сред "канарчетата" за играта си, са капитанът Даниел Божков и вратаря Павел Станев, който не може да бъде винен за головете и бе подложен на постоянен обстрел.

След попадението на Ботев, домакините побързаха да възстановят предината си от два гола. Манчев сбърка елементарно една топка в средата, Том нахлу на скорост, пусна към Дока, който останал очи в очи със Станев го простреля за 3:1.

След почивката оборотите в играта и на домакини и на гости паднаха, но все пак "оранжевите" създадоха редица голови положения, като от тях реализираха две. Точни за Литекс бяха Том в 60-та минута и ветеранът Кишишев в 87-та.