Спортните новини: Днес (0) | Вчера (22)
Локомотив Пд загуби първата си контрола на немска земя
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:20 / 12.07.2005Коментари (6)648
©
Локомотив Пд загуби първата си контрола на немска земя срещу втория отбор на Борусия /М/ след истински голов трилър, завършил със загуба за пловдивчани с 4:5. Едуард Ераносян реши да се възползва от спаринга като не игра за резултат, а даде шанс на почти всичките си възпитаниците да се докажат за титулярно място. Мартин Камбуров обаче бе запазен за следващите сблъсъци. Започвайки с голяма част от титулярите си, железничарите достигнаха до повече от добра преднина от 3:0. С попадения се отчетоха Красимир Димитров, който материализира дузпа в 9-ата минута, наложена от арбитъра за спъване на Бобан Янчевски. След четвърт час игра новото попълнение от Пирин Владислав Златинов удвои, а след 6 минути отново той бе точен за класическото 3:0. Въпреки комфортната преднина двубоят не бе с чувствително превъзходство за смърфовете. Аматьорите от Борусия също имаха положения, но пък и бяха подпирани в сериозна част от мача от сънародника им, назначен да ръководи мача. Арбитърът не отсъди чиста дузпа срещу Георги Илиев, който бе безпощадно подкосен 10-ина минути преди край на полувремето. Преди това в 29-ата минута единствения футболист на проби Владимир Джордани позволи на домакините да намалят за 3:1. Илами Халими пък пропусна да се разпише след като ударът му срещна гредата. В последните минути на първите 45 минути Борусия се добра до 2 гола и докара резултата до 3:3. След подновяването на играта Едуард Ераносян пусна много от резервните си или неналожени футболисти. До 73-ата минута Локо Пд потърси да поведе, но пропуски на Иван Петков и Димитър Илиев запазиха ремито в срещата. Домакините успяха да направят 4:3 в 73-ата минута, но интригата бе върната от Кирил Котев пет минути преди изтичането на 90-те минути. В тези минути с втора греда за пловдивчани се отчете и Димитър Илиев. Все пак Борусия се добра до победа в последните секунди на мача след красиво попадение.