Локомотив се размина на косъм от победа над НАК Бреда
Автор: Екип Plovdiv24.bg 00:14 / 20.07.2005Коментари (0)634
©
Пропуска на Лазаревски доведе Локо до загуба в мача
Локомотив Пловдив загуби с 8:9 срещу НАК Бреда след дузпи. Това е втория мач от втория турнир, който черно-белите играят в Германия. Първото полувреме не предложи интересни ситуации и голове. През второто полувреме пловдивския тим имаше многократно възможност да отбележи, но топката така и не успя да влезе във вратата на противника. В последните минути черно-белите натикаха противника в неговата половина и често се стигаше до разбърквания пред полето на НАК. Личеше си значително по-грубата игра на холандците, които изкараха от строя играч на черно-белите. След края на редовното време се стигна и до дузпи. Мартин вкара първия шанс на Локомотив, същото обаче направи и играча на противника. Златинов изпусна втората дузпа и за щастие на железничарите играчът на НАК също не уцели мрежата. Георги Илиев бе точен и резултата стана 2:1 в дузпите. Стоян Колев успя да спаси третата дузпа, а Даниел Гергиев уцели греда и резултата се запази. НАК изравни резултата.
Последваха точни изпълнения на Стоян Колев, Алексанндър Тунчев, Илами Халими, Недялко Хубенов, Владимир Джордани, а НАК успяваше да изравни след всеки точен удар на нашите. Така резултата стана 8:8. Вратарят на НАК спаси удара на Саша Лазаревски. Точно тогава Стоян Колев не успя да опази вратата от последната дузпа и холандците спечелиха мача с 9:8.
Срещата бе следена от малка група фенове на Локо Пд, които освен с присъствието си, помагаха на любимците си и с трансперанти в подкрепа на любимия отбор. Феновете присъстваха и на вчерашния спаринг с Хановер и въпреки загубите останаха доволни от играта на своите. Съставът на Локо Пд: Стоян Колев, Недялко Хубенов, Владимир Джордани, Иван Пасков, Саша Лазаревски, Даниел Георгиев, Иво Михайлов, Георги Илиев, Христо Златински, Владислав Златинов, Бобан Янчевски (Александър Тунчев, Илами Халими, Мартин Камбуров, Явор Въндев).