Ботев усложни положението си след домакинска загуба от Сливен с 1:3
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:04 / 23.04.2009Коментари (0)10346
Ботев усложни положение в „А" група след домакинска загуба с 1:3. След две поредни победи „канарчетата" отстъпиха днес на стадион „Христо Ботев" и изпуснаха шанса да излязат от зоната на изпадащите.

Двубоят започна добре за „жълто-черните". Те установиха първоначален териториален натиск и успяха да се настанят трайно в половината на Сливен. В 22-та минута този натиск даде резултат. След кратки обходни действия, Георги Андонов изстреля хубав удар от границата на наказателното поле и промуши топката в долния десен ъгъл на Чавдаров за 1:0.

Този гол сякаш успокои прекалено много „канарчетата" и те много лесно допуснаха изравняване. При една от редките си атаки, топката бе пусната в наказателното поле на „канарчетата", там защитниците изпуснаха Илия Илиев и Павел Станев се принуди да го фаулира. Зад топката застана Иван Стоянов, който превърна в гол отсъдената дузпа в 31-та минута.

Домакините така и не успяха да се отърсят от този гол, нито до края на полувремето, нито след почивката. От това се възползваха гостите, които натиснаха още повече домакините в тяхната половина и последваха още 2 гола във вратата на Станев.

Първо в 53-та минута, след центриране в наказателното поле, топката се отклони от главата на капитана на „канарчетата" Илиян Гаров и се оплете неспасяемо в мрежата на стража на "жълто-черните" за 1:2.

Само три минути по-късно интригата в двубоя приключи. Илия Илиев изведе Миндев сам срещу Станев и голмайсторът реализира за 1:3.

В 78-та минута реферът Мартин Богдев подмина нарушение срещу резервата Ерик Кабу, Омониго Темиле се ядоса от този факт и влезе грубо в краката на Стоянов, за което получи директен червен картон.