Локо Пд победи ОФИ Крит с 1:0

13:16 / 23.07.2005
602
С победа 1:0 над елитния гръцки ОФИ Крит поздравиха президента си Георги Илиев футболистите на Едуард Ераносян, в предпоследен мач от предвидените в Германия проверки. Единственото попадение за смърфовете отбеляза Бобан Янчевски в 8-ата минута на мача. До края на срещата двата отбора играха двуостър, открит и грамотен футбол. Реферът свири добре, но в отделни моменти допусна неточности. При една от тях не бе свирена засада на футболист на противника, който излезе в опасна близост до вратата на българите. С пропуски за смърфовете се отчетоха Владислав Златинов и Мартин Камбуров. В последните минути на първото полувреме македонецът с български паспорт Робърт Петров бе изгонен от арбитъра и така с човек по-малко смърфовете заиграха на контраатаки и приеха играта в своята половина в по-голямата част от оставащото време. В игра бе пуснат и Иван Кризманич, който днес бе пратен от много медии в лазарета на железничарите с уговорката, че контузията му ще го извади за първите мачоне от първенството. Сърбинът бе здрав и получи шанс да запише няколко минути за отбора си. Гърците не успяха да изравнят и това донесе победа за Локо Пд. Съставът на Локо Пд Стоян Колев, Владимир Иванов, Кирил Котев, Александър Тунчев, Робърт Петров, Красимир Димитров, Недялко Хубенов, Георги Илиев, Мартин Камбуров, Бобан Янчевски, Владислав Златинов (Методи Стойнев, Саша Лазаревски, Даниел Георгиев, Васил Камбуров, Илами Халими, Иво Михайлов, Иван Кризманич).