Марица изпусна победата в 89-ата минута, върти 1:1 с Родопа
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:24 / 26.04.2009Коментари (0)1277
Заслужена победа над Родопа изтърваха по чудо футболистите на Марица при гостуването си в Смолян в мача от 22-ия шампионатен кръг на първенството в Източната „Б" група. Двата тима извъртяха боево 1:1, а кършиякалии не можеха да повярват след края на срещата, че са допуснали така наивно да им се изплъзнат 2-те точки.

Домакините се добраха случайно до равенството в 89-ата минута след меле пред пеналта на кършиякалии и последвала колективна грешка в отбраната на гостите от Пловдив.
През цялото време от мача маричани бяха по-добрият отбор на терена и заслужаваха повече победата на градския стадион „Септември" в Смолян.

Още в началото пловдивчани пропуснаха да открият резултата, но продължиха да натискат и атакуват вратата на родопчани. Така закономерното се случи и Марица пръв стигна до попадение. В 33-ата минута Димитър Байрев стреля силно, но вратарят на домакините изби топката. Коженото кълбо обаче попадна в юношеския национал Петьо Иванов и младият нападател хладнокръвно откри - 0:1.

До изравнителното попадение в 89-ата минута маричани можеха още на два пъти да вкарат гол, но пропиляха изгодните си положения.

Опасенията, че неопитният главен съдия на срещата Пламен Божидаров няма да изкара добре мача не се оправдаха. Столичният рефер се справи със задълженията си.
"Направо не мога да повярвам, че изпуснахме така наивно победата, но какво да се прави - и това го има във футбола. Ето как една малка грешка може да лиши усилията на целия отбор, колкото и добре да е играл и да е заслужавал 3-те точки в даден мач", каза старши треньорът на Марица Манол Георгиев.

ПФК Локомотив поздрави съгражданите си от Марица и всички с "жълто-сини" сърца
БПФЛ обяви кога Ботев, Локо и Марица ще научат съперниците за Купата на България