Новият център на Академик най-резултатен във втората контрола на отбора

16:47 / 19.09.2019
2536
Академик Пловдив допусна минимална загуба във втората си контрола от предсезонната подготовка. Възпитаниците на Асен Николов отстъпиха на Академик София с 89:94 в Правец.

Пловдивчани губеха с 32:48 на почивката, но след антракта успяха да стопят голяма част от пасива си. В последната четвърт Академик вкара 30 точки, но въпреки това не успя да обърне домакините. Центърът Обрад Томич бе най-резултатен за Академик Пловдив с 23 точки, капитанът Васил Бачев добави 21, Василие Кнежевич - 15. Утре (петък, 20 август) пловдивският тим гостува на Берое в третата си контрола.