Спортните новини: Днес (11) | Вчера (11)
Треньорът на волейболната Марица черпи заради жена си
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:11 / 19.05.2009Коментари (0)1617
Монтана отпадна на полуфиналните двубои от бургаския Лукойл Нефтохимик
Старши треньорът на волейболната Марица Иван Петков стегна снощи тежка софра за да нагости приятели и близки по повод големия успех на жена му Румяна Николовска. 33-годишният наставник събра близките на купон в култова пловдивска кръчма, отпразнуват извоюваните бронзови медали и спечелената купа на България от женския баскетболен тим на Монтана, където съпругата му е голямата звезда на отбора. Ванката изживя драматично вчера решителния трети мач, в който м онтанки победиха със 75:70 Берое и така спечелиха серията с 2:1. Спецът трудно можеше да си намери място на Лаута след победата на Монтана, основна заслуга за която имаше именно съпругата му. Точно минута и 30 секунди преди финалната сирена разликата разликата в точките бе сведена и до само 1 т. - 70:69, но тогава настъпи часът на Николовска. Руми вкара тройка, а след нея и кош за 75:69 при оставащи 54 секунди преди края на срещата и така донесе големия успех на монтанки. С лед последната съдийска сирена Петков бе на върха на щастието си, все едно бе класирал своя отбор на финал за купата на европейските шампионки.

След края на мача Румяна Николовска първа звънна по мобилния телефон на съпруга си и двамата заедно изживяха радостта от големия успех. След дългия разговор Ванката отиде да черпи. Освен Румяна Николовска, в тима на победителките от Монтана с добър успех играха още две пловдивски баскетболистки - националки - гардът Ивелина Вранчева и центърът Вера Перостийска.

"Тази година жена ти те мина по успехи, Ванка - изкодошиха се приятелите му. - Руми се окичи с бронзовите медали и вдигна националната купа, а ти 2 пъти си четвърти - за купата и за първенството".

"Догодина не само, че ще си сменим местата с жена ми, но и ще я мина", закани се Петков.