Виктория Волей се върна към победния ход! Треньорът: Останахме в групата!

19:53 / 08.02.2020
3061
Виктория Волей (Пловдив) записа първата си победа след подновяването на шампионата в мъжката Висша лига по волейбол.

В двубой от 10-ия кръг на Източната група възпитаниците на треньора Атанас Митрев надиграха Раковски 1964 (Севлиево) с 3:0 (27:25, 25:21, 25:23) гейма като гости. Мачът се игра в Севлиево и приключи за 1 час и 25 минути.

Така Виктория Волей се върна на 3-ото място във временното класиране и има вече актив от 16 точки (5 победи и 4 загуби).

Виктория Волей игра в състав: Георги Димитров, Желязко Апостолов, Пламен Драгиев, Димитър Узунов, Петър Шойков, Калоян Вълчинов, Стилиян Георгиев – либеро (Енис Караденис, Божидар Влахкинов, Галин Славчев).

"Изиграхме сравнително по-добър мач. Със силна игра се отличи опитният Пламен Драгиев. Като цяло отборът изглеждаше по-уверен и това доведе до закономерната победа. Не си правим обаче илюзии от този успех. Факт е, че с победата запазихме и на теория мястото си в групата и няма да изпаднем“, заяви за официалния сайт на Виктория Волей треньорът Атанас Митрев.