Марица допусна 4 гола срещу отбор от Първа лига
Автор: Стойчо Генов 16:35 / 11.02.2020Коментари (0)3098
Отборът на Марица (Пловдив) логично записа тежка загуба в контролна среща срещу отбор от родния елит. Възпитаниците на треньора Борислав Караматев отстъпиха на Арда с 0:4 в спаринг, който се игра на стадиона в Момчилград.

Спас Делев още в 8-ата минута изпробва рефлекса на вратаря на пловдивчани, а малко след това и Светослав Ковачев направи същото. В 23-ата минута Румян Ховсепян се озова в чиста позиция, но ударът му с глава мина над вратата на Марица.

Секунди по-късно Спас Делев изведе отлично Радослав Василев, който хладнокръвно прокара топката покрай вратаря за 1:0. Последваха опасни удари на Руменов, Делев и Василев.

В 38-ата минута Руменов бе най-съобразителен в наказателното поле, засичайки топката, която рикошира в гредата и влезе в мрежата за 2:0.

След почивката отново зрителите на стадиона в Момчилград видяха доста интересни попадения. Минута след подновяването на играта Спас Делев се оказа в чиста позиция и се разписа за 3:0.

Десет минути по-късно Илиша Сам бе точен, фиксирайки окончателното 4:0. До края на мача с опасни удари се отчетоха Ахмед Осман и Александър Георгиев.