Голяма драма и 2-часова битка във волейболното дерби на Пловдив

21:26 / 21.02.2020
3266
Виктория Волей загуби от ПСК Локомотив в изключително драматично пловдивско дерби от мъжката Висша лига.

В двубой от 12-ия кръг на Източната група "викторианците“ отстъпиха на "черно-белите“ с 2:3 (25:20, 12:25, 22:25, 25:21, 14:16) гейма. Мачът се игра в зала СИЛА и продължи точно 1 час и 55 минути.

Въпреки поражението Виктория Волей запази второто си място във временното класиране, тъй като вече е с актив от 20 точки (6 победи и 5 загуби). Локомотив е с 6 победи и 4 загуби, но с 19 точки. Лидер е Берое (Стара Загора) също с 20 точки, но с 8 победи и 1 загуба.

"Оранжевите“ могат да бъдат изместени от втората позиция, ако в утрешния двубой Дея Спорт (Бургас) спечели гостуването си на Раковски-1964 (Севлиево).

Виктория Волей игра в състав:

Георги Димитров, Желязко Апостолов, Пламен Драгиев, Димитър Узунов, Станислав Петков, Петър Шойков, Калоян Вълчинов - либеро, (Енис Караденис, Веселин Вълев).

"Страхотен мач за нашия отбор въпреки загубата! Поздравяваме момчетата за играта, която показаха. Пожелаваме и успех на Локомотив в следващите мачове от първенството. Зарадвахме пловдивската публика, която беше зажадняла за мъжко дерби във волейбола“, заявиха за официалния сайт на Виктория Волей от треньорския щаб на тима.