Спортните новини: Днес (9) | Вчера (11)
Волейболистките на Марица до 15-годишна възраст се класираха категорично на финалите
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:55 / 05.06.2009Коментари (0)575
С нови 3 победи волейболният тим на Марица при девойките до 15-годишна възраст се класира за финалите от републиканското първенство при подрастващите. Това стана само ден след завръщането на отбора от подготвителния лагер в Люксембург, където жълто-сините бяха за седмица и изиграха там серия от 5 контролни мача срещу национални гарнитури на Великото Херцогство.

На заключителния зонален плейофен турнир, който се проведе в Пловдив, малките волейболни фурии на треньорката Атанаска Атанасова-Никифорова показаха отлична форма и безмилостно отвяха конкуренцията. Младите маричанки първо разгромиха с убедителното 3:0 тима на „Средец", а после се категорично със същия резултат и с връстничките си от „Спартак"/Плевен/ и така след двете победи си осигуриха място във финалите.

В последния си мач - срещу столичния „Септември", който бе без значение за класирането, жълто-сините играха в екпериментален състав, но въпреки това изковаха нов успех, този път с 3:1. В тази среща Атанаска Никифорова пусна предимно резерви. Момичетата на Атанаска Атанасова-Никифорова превъзхождат в Пазарджик тотално връстничките си и се очертават като едни от фаворитките през това първенство. Българската волейболна федерация все още обаче не е определила къде ще се играят финалите, които са насрочени за месец юли.