Спортните новини: Днес (9) | Вчера (11)
Боби Иванов на 7 сек. от първите във финалния етап на Обиколката на Сърбия, малшанс за Пламен Димов
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:28 / 23.06.2009Коментари (0)591
Боби Иванов завърши едва на 7 сек. от първите във финалния етап на Обиколката на Сърбия
Нищожните 7 секунди разделиха младия бегач на „Цар Симеон 1898" Борислав Иванов от първите във финалния етап на изключително силната Международна колоездачна обиколка на Сърбия, с коефициент на трудност 2.2 по UCI. Младежкият национал не можа да издържи на силния финален спринт на фаворитите и остана на 30-ото място в жестоката битка.

Последният етап бе съставен от 6 обиколки в Крагуевац, с обща дължина на трасето от 84,7 км и с междинни спринтове. Много добре се представи италианецът от троянския тим "Хемус" Рино Зампили, който пропусна пред себе си само победителя - Валентин Иглински от Казахстан. Трети финишира Дер Жолт, с което всъщност той измести нашия ас Ивайло Габровски от втората позиция в генералното класиране, която той заемаше преди това.

Иначе Боби Иванов и лидерът на пловдивския велоклуб Пламен Димов караха в основната група преди последния етап на Тура на Сърбия. Димов беше в добра изходна позиция да атакува по-предно класиране, но го споходи спортен малшанс. 27-годишният пловдивчанин бе в основна група, но още след старта Крагуевац, се натресе с голяма скорост първо в една бабуна по пътя, а след това и в неравност от „лежащ полицай" и така изкриви предната капла на велосипеда си. Докато я смени изгуби ценно време и ритъма си на каране и това му костваше ново изоставане от основната група. Така Пецата финишира едва 62-ри в този последен етап и 39-ти в крайното генерално класиране с време 23 h, 11 ', 30 '', 21 ' 25 '', с едно място след италианеца от „Хемус" Рино Зампили.

Ивайло Габровски (Ираклион-Несебър) зае трето място в крайното нареждане на Обиколката на Сърбия. Най-добрият български колоездач в последните години завърши на 29 секунди от победителя италианeца Давид Торосантуци от римския тим „Cеntri Ddella Calzatura" и на 2 от втория - сърбина Дер Жолт (CZP). Ветеранът Павел Шуманов спечели съревнованието за най-добър катерач.

Наградата за най-активен бегач в Обиколката спечели германецът Роберт Бартко (LKT), а тази за най-добър млад състезател - хърватинът Кристиян Дурашек (Lоb).

Антоан Конте капитан за "канарчетата", съставите на Арда и Ботев
Участник от "Игри на волята" помогна за трета поредна победа на "баските" от Куклен
Крушарски се оттегля от Локомотив (Пловдив)
Официално от Локо Пловдив: 8-часов работен ден, но само за треньорите!