Младшата възраст на Спартак взе бронзовите медали
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:54 / 25.06.2009Коментари (0)1451
Младшата възраст на Спартак стана единственият юношески тим от Пловдив с медали от републиканското първенство. Селекцията на Слави Бекриев взе бронза. Пловдивчани отстъпиха с общ резултат 1:3 на Левски в полуфиналите.

Спартак игра повече от достойно днес на "Герена" в реванша. Левски би с 2:0, първият мач в Пловдив завърши 1:1. "Момчетата играха мъжки", похвали нашите след мача шефът на ДЮШ Виден Апостолов.

Левски поведе още в 5-ата минута с гол на Стоян Кадифчин (№ 10) след разбъркване в наказателното поле. В средата на първото полувреме Вълко Аланджийски удари греда от фаул, а нашите още на няколко пъти застрашиха вратата на капитана на "Левски" Петър Хубчев. През второто полувреме "сините" заложиха на контраатаки и при една от тях в 61-вата минута се откъсна № 8 Иван Горанов. Вратарят Димитър Шопов го спря с нарушение в пеналтерията, а националът от набор-92 Иван Стоянов (№ 5) вкара дузпата за 2:0. "Левски" ще играят на финала в неделя срещу "Литекс" в Правец.

След мача на "Георги Аспарухов" шефовете на БФС връчиха на пловдивчани бронзовите медали. Спартаклии са единственият за отбор от Пловдивския регион, класирал се на финалите на държавно първенство през сезона 2008/2009 година.

Героите на Слави Бекриев: Димитър Шопов и Иван Спасов (вратари), полеви играчи: Християн Иванов-Домата (син е на Иван Михайлов-Домата), Иван Ангелов, Шенсой Шукри-Шани, Павел Белев, Айхан Мустафа, Валентин Касабов (капитан), Рангел Кордов, Димитър Юруков, Филип Лупов (голмайстор на отбора), Денис Генчев, Вълко Аланджийски, Делко Делков, Недялко Георгиев, Неделчо Петков, Никола Михайлов, Димитър Църцов, Юлиан Романов, Димитър Александров, Даниел Минев (голмайстор през есенния полусезон, но през пролетта не игра заради операция на коленни кръстни връзки), Мариян Диманов, Евелин Кралев-Бебо.