С четири медала се завърнаха смолянски състезатели по ориентиране от Сърбия

15:54 / 23.08.2005
575
Състезателите по ориентиране от Смолян представиха града на голямото международно състезание в Сърбия за купата “Копаоник”, което се проведе от 19 до 21 август. Смолянските състезатели се завърнаха от Сърбия с 4 медала – два златни, един сребърен и един бронзов. Елина Уручева от Смолян спечели златен медал в категорията девойки старша възраст. При жените Веселина Зашева спечели сребърен медал. При девойките младша възраст Десислава Калеканова се класира трета, с бронзов медал. При ветераните Георги Иванов спечели златен медал. В състезанието взеха участие 400 състезатели от Сърбия, България, Хърватия, Словакия, Чехия, Италия, Англия. В продължение на три дни участниците се надпреварваха в дисциплините спринт, дълга и средна дистанция. Краен победител е този, който има най-малко време от трите дни. Информацията е на радио Фокус – Смолян.