Спортните новини: Днес (23) | Вчера (6)
Габи Петрова след рекорд в Пловдив: Сърцето ми най-накрая е на правилното място!!!
Автор: Стойчо Генов 12:35 / 15.07.2020Коментари (0)5251
Габриела Петрова откри сезона със силен резултат в тройния скок и се изкачи на първо място в сезонната ранглиста в Европа. Бившият Спортист №1 на България се наложи в коронната си дисциплина с 14.38м (+1.4 м/сек). Това стана на лекоатлетическия турнир "Пловдив", който се проведе на градския стадион "Пловдив".

Габи Петрова се извиси и на второ място в световната ранглиста, като повече на открито тази година е скачала само Лиадамис Повеа (Куба) - 14.55 м и то през февруари. Постижението на състезателката на СКЛА Локомотив Пловдив е над олимпийския норматив от 14.32 м, но, за съжаление, няма да бъде признат за такъв, информира bgathletic.com. От Световната атлетика взеха решение постиженията между април и ноември да не се зачитат за олимпийски нормативи, за да има равнопоставени условия за състезателите в условия на коронавирус пандемия.

Самата Габриела Петрова не скри емоцията си от подновяването на сезона, видя Plovdiv24.bg. "Здравейте, сезон 2020! Сърцето ми най-накрая е на правилното място!!!", написа атлетката в личния си профил във Фейсбук.

Турнирът в Пловдив е първото състезание за мъже и жени у нас това лято. Затова и част от най-добрите ни атлети използваха възможността да проверят формата си. Пловдивчанинът Георги Цонов се приземи на 16.10 м в тройния скок при мъжете. На 100 м победители станаха Светлин Иванов и Елена Митева със съответно 10.33 сек и 11.79 сек.